SCM Craiova, revenire de formă! Victorie muncită cu Bistrița

Echipa de handbal feminin SCM Craiova s-a impus, aseară, pe teren propriu, în fața formației Gloria Bistrița, scor 28-25.

Prima parte a partidei din Polivalentă i-a aparținut trupei lui Bogdan Burcea. După 3-0 în primele minute, oaspetele nu au reușit să-și revină și nu au pus probleme foarte mari în fața unei apărări solide a Craiovei. Scorul primei reprizei arăta un avantaj de 4 goluri, 15-11. Jocul bun a continuat și în minutele care au urmat după pauză. La un moment dat, tabela arăta 7 goluri avantaj pentru „leoaice”, 25-18. Bistrița nu a mai reușit să recupereze tot handicapul, iar SCM Craiova s-a impus în urma unui meci excelent, 28-25.

Pentru oltence urmează un duel în deplasare, duminică, de la ora 11:00, în fața formației HC Zalău.

SCM Craiova: Dzhukeva, Curmenț – Cace (2), Țicu (7), Nikolic (4), Chetraru, Orșivschi, Colac (6), Klikovac (1), Vizitiu (1), Zamfir (4), Savu (3), Gogoșenu, Țenea, Tătar.